China Audio die-casting Manufacturer and Supplier | Yaorong

Audio die-casting

Краток опис:

Процес: 1. Име на производот: ОЕМ алуминиум Леене делови 2. Материјали: Сите видови на алуминиум и алуминиумски легури 3. Димензии: Според цртежи или примерок 4. Процес: Цртеж → Леене мувла → → → Deburring ЦПУ обработка → → полирање Површинска обработка → квалитет инспекција → Пакување 5. Примена: Леене делови се широко се користи во различни индустрии, како што авто делови, осветлување, мебел, електронска комуникациска опрема. Зошто да не одберете нас? 1. Ние сме директни производителот треба вие ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Процес:
  1. Име на производот: ОЕМ алуминиум Леене делови
  2. Материјали: Сите видови на алуминиум и алуминиумски легури
  3. Димензии: Според цртежи или примерок
  4. Процес: Цртеж → Леене мувла → → → Deburring ЦПУ обработка → → полирање Површинска обработка → квалитет инспекција → Пакување
  5. Примена: Леене делови се широко се користи во различни индустрии, како што авто делови, осветлување,
  мебел, електронска комуникациска опрема.

  Зошто да не одберете нас?
  1. Ние сме директни производителот имаат долгогодишно искуство во алуминиум Леене со многу ниска цена парче.
  2. Сите видови на површински третмани се достапни: полирање, поцинкување, никел позлата, боени, е-премачкување, натопи слој, фосфат слој, Елоксирање, сликарството, итн
  3. Ние може да обезбеди изработка, длабоко цртање, машинска, заварување , и собранието.
  4. Обезбедување на примероци со важни димензии и инспекцискиот извештај измената, материјал сертификација на клиентите за валидација и верификација
  5. Ние нудиме единствена решенија за вашите производи по разумна цена, добар квалитет и најдобра услуга.

  Sandblasting Леене

  Sandblasting Леене


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  производи категории

   WhatsApp Онлајн Chat!