China Pinup die-castings Manufacturer and Supplier | Yaorong

Pinup die-castings

Краток опис:

Product Description : Material: titanium alloy Material grade: Gr(1/2/3/4/5) Advantages: PhD design team, professional and experienced production team cooperating with Harbin institute of technology, competitive price and professional technical support Features: precision design, professional investment casting technology, thermo stability,  high strength, nontoxic and odorless, healthy metal Surface treatment: mirror polishing anodic oxidation Color:  titanium original color or...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот:

  материјал: од титанска легура
  Материјал одделение: Gr (1/2/3/4/5)
  предности: Д-р дизајн тим, професионални и искусни производство тим соработува со Харбин институт за технологија, конкурентна цена и професионална техничка поддршка
  карактеристики: прецизност дизајн, професионални технологија инвестиции кастинг, термо стабилност, висока јачина, нетоксични и без мирис, здрава метал
  Површински третман: огледало полирање оксидни
  боја:  титаниум оригиналната боја или кориснички

  Наши услуги:
  1. Слободен и парична казна дизајн компонента Леене цртање
  2. Напредно машини и одлични инженерски тим
  3.One-стоп обработка: калапи, умре-кастинг, машинска обработка, доработка, пакување.
  4. Строга контрола на квалитетот на системот.?
  5. Мали делови количина прецизност кастинг цел прифатливо.
  6. Многу тесни толеранција за прецизност кастинг делови.
  7. Професионална техника и богато искуство.
  8. Пакување детали како на клиентот е потребно.
  Достапни 9. ОЕМ и ODM прецизност кастинг делови.
  10.Owned прецизност кастинг делови полирање и позлата работилница.
  11. КК систем: 100% инспекција на критични димензии пред пратката.

  оксидира Леене

  оксидира Леене


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!