China Serov housing of die casting Manufacturer and Supplier | Yaorong

Serov housing of die casting

Краток опис:

What Can We Do For You?   We specialize in precision machining, from prototype to production runs.  We work with a large variety of metals including aluminum, copper, steel, stainless steel, brass, bronze, and other metals, as well as a variety of plastics including acetal, acrylic, PVC, Teflon, and many other engineering grade plastics. Processing materials aluminium alloy: 5052 /6061/ 6063 / 2017 / 7075 /5083/2024/7050/1100/1101/, etc. copper products: 3602 / 2604 / H59 / H62 / et al. ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Што можеме да направиме за вас? Ние сме специјализирани во машинска прецизност, од прототип на печатењето. Ние работиме со голем број на метали, вклучувајќи алуминиум, бакар, челик, нерѓосувачки челик, месинг, бронза и други метали, како и голем број на пластични вклучувајќи ацетал, акрилик, ПВЦ, тефлон, и многу други инженерски одделение пластика.

  материјали за обработка легура на алуминиум: 5052/6061/6063/2017/7075/5083/2024/7050/1100/1101 /, итн
  бакарни производи: 3602/2604 / H59 / H62 / и сор.
  од нерѓосувачки челик: 303/304/316/412 / et al.
  од легура на челик: јаглероден челик и умре челик / челик 45 # .: Cr12, акрилик плоча, челик, тефлон, бакелит парчиња, органски обработка на стакло, алуминиумски профил, ABS, најлон ПОМ парчиња, како што се различни најчесто се користи за обработка на материјали

  Зошто да не одберете нас?
  Ние имаме сопствена фабрика и може да обезбеди производи со добар квалитет и конкурентни цени
  2. Добро обучени и искусни службеници да одговориме на вашите прашања.
  3. краток увод време.
  4. Не-стандард / стандард / OEM / ODM / кориснички услуги се предвидени.
  5. мала количина е на располагање.
  6. Ние можеме да дизајнираме според клиенти барање.
  7.Could се спакувани со барањата на клиентите.

  Сузбивање Die-кастинг


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!