за нас

КРАТОК ВОВЕД
_MG_0515
Гуангдонг Yaorong технологија копродукции, Ltd специјализирана за проектирање, измената, производство и обработка на сите видови на алуминиумска легура умре-кастинг калапи, цинк легура умре-кастинг калапи, калапи Lastic, легура на алуминиум умре-кастинг делови, цинк легура умре-кастинг делови , пластични делови; Componentsand готови производи на LED светилки, висок залив, рефлектори, тунел светла, други commercialand индустриски осветлување тела.
Бевме основана во 2003 година со регистриран капитал од 5 милиони евра. Jinglun, оригинални името на компанијата, зафаќа површина од 10, 000 квадратни метри во Шенжен. Нашето производство оддел се состои од мувла дизајн и производство оддел, умре-кастинг оддел, одделот машина, injectiondepartment, сликарство оддел и одделот за собранието на полуготови и готови предводена осветлување тела. Со цел да се зголеми нашиот бизнис и да се обезбедат подобри услуги за нашите клиенти. Ние купи од индустриска сопственост во Taishan, Гуангдонг во 2016 година и се пресели таму. Во меѓувреме, имаме ново име што е Гуангдонг Yaorong технологија копродукции, Ltd Сега сите одделенија на производство се преселила во нов имот.
ФАБРИКА VIEW
_MG_0525
_MG_0576
Нашата нова производна линија е опремен со: Тајван VTR цинк легура умре-кастинг машина еден 88T и еден 160T, Тајван VTR алуминиумска легура умре-кастинг машина две 280Ts, еден 400T, две 650Ts, две 800Ts и еден 1000T, Четири Yizumi шприцмашини 60T и 120T, осум ЦНЦ машини, 10 фрези, еден високо-speedCNC гравирање и фреза, брусилки две, три жица машини за сечење, три предизвикувајќи машини, седум дупчење и прислушување машини, и еден прскање линија.
За сега, нашите производни линии вклучуваат, но не се ограничи на следните индустрии: ЛЕР надворешно осветлување, LED затворен осветлување, експлозија-доказ осветлување, парково осветлување, LED дисплеј, комуникациски производи, опрема за транспорт, производи за безбедноста, хардвер и пластика, електроника, електрични апарати, машини, електромеханички, мотор, инструментација, бања, автомобил, спортска опрема, конектори, мебел, брави, риболовни средства, играчки, и други кориснички производи.
Кога мувла надминува дизајниран животот, ние може да ја копира јадрото и да обезбеди услуга за одржување бесплатно.
зедницата
Ако би сакале да се знае што може да направи за вас, ве молиме контактирајте со нас со вашиот проект спецификации и ние ќе се вратам на вас во брзо професионален начин. Ве молиме да се сетам на сите вработени е тука да ви служат.
Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас


WhatsApp Онлајн Chat!